Vážení přátelé a příznivci naší komunity,

děkujeme Vám z celého srdce za Vaše nápady a Vaši pomoc. Ne vždy jsme schopny vše zorganizovat, ale tento nápad našeho hosta jsme se rozhodly vyzkoušet 🙂

Případné další informace naleznete na www.orphelinat-santetherese.org a dotazy rády zodpovíme přímo v naší restauraci na Petrově nebo na telefonu

+420 543 235 164 nebo +420 737 777 374

případně písemně na e-mailu: leauvivebrno@centrum.cz

nebo na adrese: Restaurant l'Eau Vive, Petrov 2, 602 00 Brno

 

 

 

NAŠE MISIJNÍ POSLÁNÍ: 

Na benefičním koncertě pro Salesiánské misie jsme dostali příležitost pohovořit o našem misijním poslání. Děkujeme za tuto možnost a zveřejňujeme zde celý rozhovor.

Odkud jste a jak jste se dostala tady do Česka?

Rufine

Děkujeme, že jste nám dali příležitost říci pár slov o naší komunitě. Jmenuji se Rufine SOME, moje sestra se jmenuje Laarni. Jsme mezinárodní společenství. Naše brněnská komunita má sestry z Vietnamu, Konga, Filipín, ostrovů Wallis a Futuna a Burkiny Faso. My se jmenujeme Pracující Misionářky Neposkvrněné Panny Marie společnosti apoštolského života Donum Dei. A jak naznačuje naše jméno, jsme zde v České republice, abychom odpověděli na naše misijní povolání. Jsme zde proto, abychom hlásali evangelium. Náš řád posílá sestry na misie vždy z jiného kontinentu,  a proto jsem v České republice a v Evropě.

Co je náplní vaší služby?

Laarni

Jsme misionářky a naším cílem je pomáhat našim bratrům a sestrám přijít ke Kristu, že jim sloužíme tak, jak by to dělal Spasitel. Skrze svědectví života a dobře vykonané práce. Tuto práci nabízíme jako účast na Kristově poslání.

Jak se liší situace misií v různých částech světa?

Rufine

Naše misie jsou různé, ale cíl zůstává stejný. Jsme přítomni na pěti kontinentech  ve více než třiceti komunitách. Angažujeme se ve farnostech, s chudými, v katechezi, v jeslích, sirotčincích, v restauracích L´eau Vive, přijímacích centrech, jako učitelky, zdravotní sestry… atd.

Třeba zde v Brně máme restauraci. V restauraci se snažíme každého přijímat s láskou a výtěžek se posílá na misie, kde to je nejvíce potřeba.

Proč je dobré se vydat na misie?

Laarni 

Jít na misie znamená opustit své zvyky, rodinu, přátele, domov a pohodlí a věnovat se službě, charitě a zážitku dávání.

Vydat se na misie znamená vydat se za dobrodružstvím, znamená to hledat způsob, jak své poslání prožít lidsky a někdy i s větším smyslem, abychom odpověděli na hlubokou touhu: výzvu Ježíšova  volání, aby všeho zanechal a následoval Ho.

V  čem je to pro vás těžké?

Rufine

Pro nás, všechny cizince, je samozřejmě nejtěžší naučit se váš krásný český jazyk. Také je tu zima, když je 15 -20 stupňů,  tak nám už je zima a když je 35 stupňů, tak nám je fajn a lidem tady je horko.
Třeba jsme si museli zvyknout na českou kuchyni. Protože kuchyně je všude na světě jiná. V Burkyna Faso, u mě doma, používáme výrazné koření a na to byste si museli zase zvykat vy.

V mezinárodní komunitě je občas těžké se pochopit, jako v každé rodině, ale je to také velké obohacení dary každého z nás. Je to dar pro budování našeho poslání, které nám Pán svěřil, protože je to On, kdo nás spojil, abychom svědčili o něm.

Děkujeme za vaši lásku k misii, za vaše modlitby a podporu,  za naše misie zde v Brně a ve světě.

Děkuji.

Těšíme se na setkání s Vámi

Vaše Pracující misionářky Neposkvrněné z Brna