Při příležitosti

SLAVNOSTI SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO

bude restaurace v neděli

19. 5. 2024

OTEVŘENA OD 11 DO 15 HODIN

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu

 

 

 

Z důvodů velikonočních svátků 2024 bude

RESTAURACE L´EAU VIVE

28. března otevřena do 15 h

29. března zavřena

30. března zavřena

31. března zavřena

1. dubna zavřena

OPĚT BUDE OTEVŘENO OD ÚTERÝ 2. DUBNA 2024

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu v následujících měsících. Pro rezervace a dotazy, prosím, využijte kontakty:

tel.: +420 543 235 164

mob.: +420 737 777 374

 

 

 

 

Z důvodů vánočních svátků a Nového roku bude

RESTAURACE L'EAU VIVE

23. prosince otevřena do 15 hodin

24. prosince zavřena

25. prosince zavřena

26. prosince zavřena

27. prosince otevřena

28. prosince otevřena

29. prosince otevřena

30. prosince otevřena

31. prosince zavřena

1. ledna zavřena

OPĚT BUDE OTEVŘENO OD ÚTERÝ 2. LEDNA 2024

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu v následujících měsících. Chcete-li rezervaci nebo informaci, kontaktujte nás:

tel: +420 543 235 164

mob.: +420 737 777 374

Radostné Vánoce a šťastný nový rok 2024 přejí

Vaše Pracující Misionářky Neposkvrněné z Brna

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Vážení přátelé a příznivci naší komunity,

děkujeme Vám z celého srdce za Vaše nápady a Vaši pomoc. Ne vždy jsme schopny vše zorganizovat, ale tento nápad našeho hosta jsme se rozhodly vyzkoušet 🙂

Případné další informace naleznete na www.orphelinat-santetherese.org a dotazy rády zodpovíme přímo v naší restauraci na Petrově nebo na telefonu

+420 543 235 164 nebo +420 737 777 374

případně písemně na e-mailu: leauvivebrno@centrum.cz

nebo na adrese: Restaurant l'Eau Vive, Petrov 2, 602 00 Brno

 

 

 

NAŠE MISIJNÍ POSLÁNÍ: 

Na benefičním koncertě pro Salesiánské misie jsme dostali příležitost pohovořit o našem misijním poslání. Děkujeme za tuto možnost a zveřejňujeme zde celý rozhovor.

Odkud jste a jak jste se dostala tady do Česka?

Rufine

Děkujeme, že jste nám dali příležitost říci pár slov o naší komunitě. Jmenuji se Rufine SOME, moje sestra se jmenuje Laarni. Jsme mezinárodní společenství. Naše brněnská komunita má sestry z Vietnamu, Konga, Filipín, ostrovů Wallis a Futuna a Burkiny Faso. My se jmenujeme Pracující Misionářky Neposkvrněné Panny Marie společnosti apoštolského života Donum Dei. A jak naznačuje naše jméno, jsme zde v České republice, abychom odpověděli na naše misijní povolání. Jsme zde proto, abychom hlásali evangelium. Náš řád posílá sestry na misie vždy z jiného kontinentu,  a proto jsem v České republice a v Evropě.

Co je náplní vaší služby?

Laarni

Jsme misionářky a naším cílem je pomáhat našim bratrům a sestrám přijít ke Kristu, že jim sloužíme tak, jak by to dělal Spasitel. Skrze svědectví života a dobře vykonané práce. Tuto práci nabízíme jako účast na Kristově poslání.

Jak se liší situace misií v různých částech světa?

Rufine

Naše misie jsou různé, ale cíl zůstává stejný. Jsme přítomni na pěti kontinentech  ve více než třiceti komunitách. Angažujeme se ve farnostech, s chudými, v katechezi, v jeslích, sirotčincích, v restauracích L´eau Vive, přijímacích centrech, jako učitelky, zdravotní sestry… atd.

Třeba zde v Brně máme restauraci. V restauraci se snažíme každého přijímat s láskou a výtěžek se posílá na misie, kde to je nejvíce potřeba.

Proč je dobré se vydat na misie?

Laarni 

Jít na misie znamená opustit své zvyky, rodinu, přátele, domov a pohodlí a věnovat se službě, charitě a zážitku dávání.

Vydat se na misie znamená vydat se za dobrodružstvím, znamená to hledat způsob, jak své poslání prožít lidsky a někdy i s větším smyslem, abychom odpověděli na hlubokou touhu: výzvu Ježíšova  volání, aby všeho zanechal a následoval Ho.

V  čem je to pro vás těžké?

Rufine

Pro nás, všechny cizince, je samozřejmě nejtěžší naučit se váš krásný český jazyk. Také je tu zima, když je 15 -20 stupňů,  tak nám už je zima a když je 35 stupňů, tak nám je fajn a lidem tady je horko.
Třeba jsme si museli zvyknout na českou kuchyni. Protože kuchyně je všude na světě jiná. V Burkyna Faso, u mě doma, používáme výrazné koření a na to byste si museli zase zvykat vy.

V mezinárodní komunitě je občas těžké se pochopit, jako v každé rodině, ale je to také velké obohacení dary každého z nás. Je to dar pro budování našeho poslání, které nám Pán svěřil, protože je to On, kdo nás spojil, abychom svědčili o něm.

Děkujeme za vaši lásku k misii, za vaše modlitby a podporu,  za naše misie zde v Brně a ve světě.

Děkuji.

Těšíme se na setkání s Vámi

Vaše Pracující misionářky Neposkvrněné z Brna